Ekspozycja targowa obejmowała takie obszary tematyczne, jak przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej oraz wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, a także elektrotechnikę i elektronikę przemysłową. Udział w wydarzeniu wzięło 712 wystawców z 23 krajów Europy i Azji – mieli oni do dyspozycji łącznie ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mieli możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

W gronie wystawców znalazły się zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające bogaty asortyment produktów na globalne rynki, jak i większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu oraz dostarczaniu energii elektrycznej. Ponad 50 najbardziej innowacyjnych produktów zostało zgłoszonych przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”.

Wśród wielu interesujących rozwiązań, prezentowanych w trakcie targów, nie mogło zabraknąć tych z dla branży bezwykopowej. Takie metody realizacji projektów są coraz częściej wykorzystywane w różnych branżach, w tym – w sektorze energetycznym. Związane jest to z koniecznością podejmowania się instalacji sieci w terenach silnie zurbanizowanych, pod przeszkodami komunikacyjnymi (np. drogi, tory kolejowe, tramwajowe itp.) czy naturalnymi (m.in. rzekami i innymi ciekami wodnymi, jeziorami, obszarami chronionymi itp.). Dlatego, jak co roku, swoje oferty przedstawiły takie firmy, jak: Biuro Handlowe RUDA, DTA-TECHNIK, Gamm-Bud, JL Maskiner, Terra Thaler czy Wavin Polska.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, targom towarzyszyły konferencje (m.in. „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy Inwestorem a wykonawcą w energetyce”), prezentacje oraz seminaria promocyjne.

Przeczytaj także: 700 wystawców na bielskich targach Energetab 2017 – relacja