Polski Komitet Energii Elektrycznej został kolejnym podmiotem uczestniczącym w pracach Central Europe Energy Partners. To wzmacnia potencjał organizacyjny i możliwości oddziaływania obu organizacji na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w dyskusjach związanych z sektorem energii, które toczą się w ramach Unii Europejskiej.
Polski Komitet Energii Elektrycznej jest stowarzyszeniem reprezentującym polski sektor elektroenergetyczny oraz członkiem EURELECTRIC największego stowarzyszenia branży elektroenergetycznej w Europie. Wśród członków PKEE są zarówno największe polskie firmy energetyczne, jak i wiodące przedsiębiorstwa i organizacje działające w branży. PKEE dzięki doświadczeniu oraz zaangażowaniu uzyskało status sprawdzonego partnera wśród organizacji reprezentujących sektor elektroenergetyczny w Polsce.
Central Europe Energy Partners AISBL jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit z siedzibą w Brukseli. Stowarzyszenie jest reprezentantem szeroko rozumianego sektora energii oraz sektorów energochłonnych a także organizacji naukowo-badawczych i projektowych z Europy Centralnej- działających w tych obszarach.
Głównym zadaniem, jakie wyznaczył sobie CEEP na 2014 rok jest dalsze wspieranie i ułatwianie integracji sektora energii a także rozwiązywanie problemów dotyczących sektora energii i przemysłu energochłonnego z Europy Centralnej. W pełni popierając unijne cele 20-20-20, w perspektywie do 2020 r. stowarzyszenie promuje zrównoważone podejście do realizacji unijnych celów w zakresie ochrony klimatu, rozwoju infrastruktury, zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwa w sektorze energii w wymienionych wyżej obszarach. Oznacza to poparcie dla wspólnej, szeroko zakrojonej unijnej polityki z uwzględnieniem interesów Europy Centralnej, państw UE leżących na szlaku korytarza energetyczno – transportowego Północ – Południe, którego głównym celem jest zintegrowanie infrastruktury oraz dalszy rozwój UE.
Czeka nas również wspólne działanie związane z perspektywą 2030 r. i planami UE z tym związane. Jest to niezwykle trudne zadanie, aby doprowadzić do polaryzacji poglądów w tym zakresie wszystkich państw UE, przy bardzo zintensyfikowanych uwarunkowaniach, w których one działają. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam uzgodnić stanowiska w ramach Europy Centralnej, aby na forum UE mówić jednym głosem z tej części UE. Członkostwo PKEE w CEEP z pewnością przyczyni się do pozytywnej realizacji założonych kierunków działania CEEP.
Od 26 czerwca 2014 roku w skład CEEP wchodzą 23 podmioty z 6 państw UE z Europy Centralnej.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.