Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, cykliczny monitoring hurtowego rynku gazu ziemnego został wprowadzony przez Prezesa URE w związku ze stopniową liberalizacją tego rynku i deregulacją taryf.
Fot. PGNiG
Z uwagi na konieczność udostępniania informacji o sytuacji cenowej na tym rynku - przy odchodzeniu od regulacji cen - przedstawiamy kolejne podsumowanie informacji przedłożonych regulatorowi przez koncesjonowane przedsiębiorstwa energetyczne.
Na koniec drugiego kwartału br. koncesję na obrót paliwami gazowymi posiadało 135 podmiotów, w tym 45 przedsiębiorstw aktywnie uczestniczyło w obrocie gazem ziemnym.
W drugim kwartale br. wolumen transakcji zrealizowanych w punkcie wirtualnym OTC wyniósł 478,8GWh, natomiast na giełdzie towarowej -2 867GWh. Ponadto, w wyniku realizacji kontraktów zawartych na Towarowej Giełdzie Energii SA dostarczono 2 866 909MWh gazu ziemnego po średniej cenie 100,47 zł/MWh. W tym okresie zostały zawarte kontrakty na wolumen 392 827MWh na rynku spot i 4 828 387MWh na rynku terminowym.
Szczegółowe dane cyklicznego monitoringu Prezesa URE przedstawia Informacja o obrocie gazem ziemnym i jego przesyle za II kwartał 2014 r.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.