Każdy rurociąg, niezależnie od przesyłanego w nim medium musi zachować szczelność, być odporny na uszkodzenia i wytrzymały mechanicznie. Newralgicznym miejscem są złącza rur – należy je odpowiednio zabezpieczyć. Poddane sieciowaniu radiacyjnemu mufy termokurczliwe zapewniają właściwą osłonę, są wytrzymałe i przedłużają żywotność złączy.
Mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie to innowacyjne rozwiązanie firmy Radpol. Dzięki sieciowaniu znacząca zwiększają swoją wytrzymałość mechaniczną na naprężenia powstające w trakcie wydłużeń termicznych sieci (wynikającą ze zmiennej temperatury czynnika grzewczego) i zyskują dużą siłę obkurczania. Doskonale odwzorowują płaszcz osłonowy rury preizolowanej, a co za tym idzie, zmniejszają opory tarcia w gruncie i zwiększają żywotność złącza. Wykazują wysoką odporność na działanie korozji naprężeniowej i starzenie. W efekcie zapewniają bezpieczeństwo złączy rur preizolowanych i przedłużają czas eksploatacji sieci ciepłowniczej.
Jakie znaczenie mają mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie w systemach przesyłowych, jakie są rodzaje muf, jak wygląda proces sieciowania radiacyjnego? Jak zastosowanie takich muf wpływa na koszty złączy, jakie są ich praktyczne zastosowania? Na te i wiele innych pytań odpowie mgr inż. Jacek Zielke, dyrektor ds. rozwoju i wsparcia sprzedaży w firmie RADPOL podczas webinaru Charakterystyka, właściwości oraz zastosowania praktyczne muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie w Akademii Inżynierii 12 maja 2021 r. o godz. 10:00.
Zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w wydarzeniu i zadawania pytań prelegentom.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.