1 marca rusza kampania informacyjna dotycząca energetyki jądrowej i promieniotwórczości. Za jej opracowanie i wdrożenie odpowiedzialne jest Ministerstwo Gospodarki. Ustalono, że kampania będzie trwać trzy lata, a wydane zostanie w tym celu 22 mln zł, z czego na ten rok przewidziano 8 mln zł.

Celem realizacji projektu jest „podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat energetyki jądrowej i promieniotwórczości” – powiedział Mirosław Lewiński z Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Gospodarki. Kampania taka jest w Polsce niezbędna, bo wiedza społeczeństwa na temat energetyki jądrowej jest bardzo niska – „ponad 80% badanych deklaruje, że albo nie wie nic, albo wie bardzo mało na temat energetyki jądrowej i promieniotwórczości” - powiedział Lewiński.
Według założeń działania te mają być prowadzone tak na poziomie ogólnokrajowym jak i gminnym. Dodatkowo też w miejscach, które są uznane za potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej przez dwa lata prowadzone będą intensywne konsultacje z lokalnymi społecznościami. Powstaną też punkty informacyjne, w których dostępne będą materiały na temat energetyki jądrowej. Dyżury w tych punktach mają pełnić również przedstawiciele PGE.
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zostać uruchomiona w 2020 r. Możliwe lokalizacje dla tej inwestycji to: Żarnowiec i Choczewo w woj. pomorskim oraz Gąski w woj. zachodniopomorskim.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.