Podczas inauguracji kampanii pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska mówiła, że rolą państwa w tak dużym przedsięwzięciu jest uzasadnienie wyboru technologii jądrowej oraz zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa obywateli.

"Chcemy, aby kampania miała charakter żywego dialogu ze społeczeństwem. Pragniemy poznać obawy Polaków i rozwiać mity na temat energetyki jądrowej. Wierzymy, że kiedy Polacy dowiedzą się więcej, przestanie ona budzić tak duże emocje" - mówiła Trojanowska. 

W ramach kampanii firma MillwardBrown SMG/KRC przeprowadziła na przełomie lutego i marca telefoniczny sondaż na temat energetyki jądrowej na próbie 2,5 tys. respondentów. Okazało się wówczas, że w sumie 51% ankietowanych jest „za” lub „raczej za” rozwojem w Polsce energetyki jądrowej, a przeciwko jest 45%. Prawie połowa respondentów odpowiedziała "raczej tak" lub "raczej nie", co oznacza, że są w pewnym sensie niezdecydowani, dlatego kampania jest potrzebna.

Ruszył już portal internetowy poznajatom.pl, na którym np. można uzyskać odpowiedzi specjalistów na pytania. Ponadto pojawią się również spoty telewizyjne, zachęcające do dowiedzenia się więcej o energii z atomu. Materiały informacyjne pojawią się też w radiu i prasie.

Kampania potrwa dwa lata i ma kosztować 22 mln zł. W 2012 r. wydatki zaplanowano na 8 mln.