Dyskusje wokół zasadności budowy polskiej elektrowni jądrowej wciąż trwają. Tymczasem rząd przedstawia kolejne plany w obszarze realizacji programu rozwoju polskiego atomu. Według ostatnich informacji, przekazanych Polskiej Agencji Prasowej (PAP) przez ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, możliwe jest, że projekt zostanie sfinansowany w całości z budżetu państwa.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiadomosci/9/51772,nik-oponienie-w-budowie-elektrowni-jadrowej-moze-kosztowac-2-6-mld-zl © inzynieria.com
Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej – powiedział minister, zaznaczając, że Polska jest cały czas otwarta na współpracę w tym zakresie. Finansowaniem tego typu inwestycji zainteresowanych jest według niego wiele podmiotów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Zgodnie z zapowiedziami ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego budowa trzech bloków jądrowych może kosztować około 75 mld zł.
Elektrownia jądrowa w Polsce miałaby powstać do 2030 r. Jej planowana moc to 1000 MW. Prace nad programem określającym zasady budowy i eksploatacji energii jądrowej trwają od 2009 r. Do III kwartału 2017 r. wydatki na jego wdrażanie wyniosły 776 mln zł.
Zobacz nasz TEMAT SPECJALNY: ELEKTROWNIA JĄDROWA W POLSCE

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.