Tematyka konferencji jest podzielona na poszczególne dziedziny OZE, m.in. fotowoltaikę, energię wiatrową, wodną, biomasę, biogaz. Zostaną poruszone takie kwestie jak: zmiany w ustawie o OZE, mechanizmy finansowania inwestycji, aspekty formalno-prawne inwestowania w OZE czy rozwój rynku na tle innych państw. Dodatkowo w programie znajduje się sześć paneli dyskusyjnych o tematyce najbardziej aktualnych problemów w branży odnawialnych źródeł w Polsce w odniesieniu do sytuacji województwa kujawsko-pomorskiego. Po konferencji zostanie opracowany raport (przygotowany przez analityków Fundacji Polski Kongres Gospodarczy) zawierający proponowane rozwiązania dla najbardziej nurtujących problemów OZE w regionie. Wydarzenie zaplanowane jest na 150 osób i skierowane do samorządów terytorialnych, polskich i zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców i osób fizycznych działających na rynku OZE. 

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.: pan Mieczysław Kasprzak, pani Ewa Kierzkowska oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także wielu ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii. 

Organizatorem konferencji jest Zielona Strona Mocy – spółka, która świadczy usługi z zakresu doradztwa strategicznego przy inwestycjach ekologicznych dla MŚP, dużych firm oraz jednostek rządowych i samorządowych. Współorganizatorem jest magazyn Ekologia i Rynek oraz spółka GremiMedia, wydawca m.in. dziennika Rzeczpospolita. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Polski Kongres Gospodarczy, która powstała przede wszystkim w celu popularyzacji nowych idei i rozwiązań w gospodarce. 

Kolejne miasta na mapie Polski, w których odbywać się będzie wydarzenie to m.in.: Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Katowice, Gdańsk, Lublin oraz Płock.

Więcej

Program ramowy