Partnerzy portalu

Polityka klimatyczna Grupy Enea. Po co taki dokument?

Opublikowano: 27-12-2023 Źródło: Enea

Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce, przyjęła politykę klimatyczną dla całej Grupy.


Elektrownia Kozienice, blok B11. Fot. Enea Elektrownia Kozienice, blok B11. Fot. Enea

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi nasz kraj, jest transformacja systemu energetycznego i ciepłowniczego. Wspomniany dokument będzie stanowić podstawę i wytyczne dla zarządzania działalnością Grupy Enea w zakresie oddziaływania na środowisko.

Grupa Enea stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii oraz technologii magazynowania energii. Sprawna realizacja projektów oraz ich priorytetowe traktowanie umożliwi wypracowanie przewagi konkurencyjnej w zakresie wytwarzania i przyczyni się do długofalowej ochrony środowiska oraz ograniczenia niekorzystnych zmian wynikających z działalności człowieka – powiedział Paweł Majewski, prezes Enei.

Polityka klimatyczna Grupy Enea stanowi uzupełnienie Strategii Rozwoju Grupy Kapitałowej Enea do 2030 r. z perspektywą 2040 r.

Podstawą działania Grupy Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Dostarcza energię do 2,8 mln klientów. Sieć znajduje się w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmując 20% powierzchni kraju. Grupa zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. Ma być to możliwe dzięki rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Wzrost mocy zainstalowanej w OZE odbywać się będzie poprzez akwizycje, rozwój projektów własnych, a także przy współudziale partnerów biznesowych.

Źródło: Enea Źródło: Enea

Przeczytaj także: Enea – ponad 1,1 GW mocy zielonej energii w trzy kwartały

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!