"Do końca 2010 roku, z prywatyzacji uzyskamy blisko 37 mld złotych, z czego w tym roku ok. 11 mld i ok. 26 mld w 2010 roku" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Grad.

Zgodnie z opublikowaną pod koniec lipca przez ministra skarbu aktualizacją programu prywatyzacji, przychody ze sprzedaży państwowych firm do końca 2010 r. mają wynieść 36,7 mld zł.

"Na dziś, przychody z prywatyzacji wynoszą już ponad 3 mld zł. Zawartych umów, pewnych to jest kwota 3,5 mld zł. Jesteśmy więc blisko 1/3 planu na rok 2009" - powiedział. Grad dodał także, że w tej chwili prowadzonych jest blisko 450 projektów prywatyzacyjnych.

Na liście kluczowych spółek przewidzianych do prywatyzacji w 2009 r. znajdują się między innymi Enea Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy, Elektrociepłownia Zabrze, Nadwiślańska Spółka Energetyczna, Zespół Elektrociepłowni Bytom.

Na liście kluczowych spółek przewidzianych do prywatyzacji w 2010 r. są natomiast Tauron Polska Energia, Polska Grupa Energetyczna, Energa, Lubelski Węgiel „Bogdanka”, ZE PAK, Kopalnia Węgla Brunatnego Konin, Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów.