Jak podaje "Gazeta Prawna", japoński koncern Marubeni Corporation prawdopodobnie będzie przyszłym partnerem gdańskiej Energi, która ma budować blok w elektrowni w Ostrołęce.
Japoński koncern, według prezesa zarządu Energi Mirosława Bielińskiego, jako zdywersyfikowana wewnętrznie grupa mająca m.in. technologie produkcji urządzeń energetycznych i możliwości finansowania inwestycji, jest odpowiednim partnerem. Z informacji "GP" wynika, że Marubeni już wcześniej starała się o udział w inwestycjach energetycznych w Polsce. Do tej pory koncern przegrywał z Alstom Power, zajmującym się budową m.in. nowej elektrowni w Bełchatowie.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Powiązane