RWE planuje intensywne inwestycje w moce odnawialne i zwiększenie produkcji energii odnawialnej do 4500 megawatów, co w ciągu kolejnych 10 lat pozwoli RWE stać się jedym z czołowych europejskich producentów energii odnawialnej. Do 2012 roku każdego roku RWE będzie inwestowało miliard euro w projekty energii odnawialnej. Cieszę się, że RWE przyczyni się także do rozwoju energii odnawialnej w Polsce. Jesteśmy na dobrej drodze, by w Polsce wybudować elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 730 megawatów. To prawie dwukrotnie tyle energii wiatrowej, ile obecnie jest przyłączone do polskiej sieci.

Już we wrześniu bieżącego roku RWE Innogy uzyskała prawo budowy w Polsce innych elektrowni wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej około 300 megawatów. Te przedsięwzięcia będą realizowane w okolicach sprzyjających wykorzystywaniu energii wiatru - na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce. Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń wznoszenie generatorów wiatrowych rozpocznie się w 2010 roku.
RWE Innogy pracuje obecnie nad projektami wykorzystania energii wiatru w Polsce o łącznej planowanej mocy zainstalowanej na poziomie 730 megawatów. Pierwsze dwie farmy wiatrowe w Suwałkach na Mazurach i w Tychowie na Pomorzu zostaną zbudowane w 2009 roku - czytamy w informacji portalu cire.pl