Premier Włoch Silvio Berlusconi i prezydent Francji Nicolas Sarkozy podpisali umowę o współpracy w dziedzinie energii jądrowej - podała Informacyjna Agencja Radiowa. Zgodnie z porozumieniem, we Włoszech powstaną 4 elektrownie jądrowe we współpracy z Francją, od której Włosi importują obecnie energię elektryczną.
IAR przypomina, że po katastrofie w Czarnobylu Włochy całkowicie zrezygnowały z energetyki jądrowej, jednak teraz planują budowę 20 nowych elektrowni jądrowych.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Powiązane