Grupa Tauron planuje inwestycje w nowe moce wytwórcze, szacowane w sumie w najbliższych latach na kilkanaście mld zł. Nowe bloki na węgiel mają powstać m.in. w elektrowniach Jaworzno i Halemba, a blok parowo-gazowy w Stalowej Woli. W Elektrowni Blachownia ma powstać m.in. elektrownia poligeneracyjna, oparta na zgazowaniu węgla.

Prezes Lubera zaznaczył, że spadek zużycia energii jest inny w różnych grupach odbiorców: największy w przemyśle ciężkim, motoryzacji i u innych dużych odbiorców, nieco mniejszy w mniej energochłonnych przemysłach i mniejszych firmach. Gospodarstwa domowe zużywają tyle samo lub nawet nieco więcej prądu.

Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju. Grupa jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii, tak dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Ubiegłoroczne przychody całej grupy Tauron sięgnęły ok. 12 mld zł. Sama spółka matka - Tauron Polska Energia - wypracowała 55,6 mln zł zysku netto przy 910 mln zł przychodów.