Pod koniec maja we Wrocławiu na terenie kompleksu Hali Stulecia odbył się Międzynarodowy Kongres i Targi Małej Energetyki Wodnej - hidroenergia 2012. To największe tego typu wydarzenie w ramach sektora małych elektrowni wodnych. W Polsce odbyło się po raz pierwszy.

Kongres został zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Małych Elektrowni Wodnych (ESHA) oraz Polskie Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW). Patronat nad wydarzeniem objęła Politechnika Wrocławska, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Miasto Wrocław, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN.
W czterodniowym spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób z Europy i innych części świata. W jego trakcie omówiono kluczowe dla tej branży zagadnienia i nowości w dziedzinie polityki, finansów i techniki. Wydarzenie to było wyjątkową szansą na zainicjowanie nowych przedsięwzięć w biznesie poprzez prezentację produktów i usług szerokiemu gronu klientów związanych z sektorem energetyki wodnej.
W sumie w trakcie Kongresu zorganizowano 7 sesji tematycznych, poświęconych m.in.: aktualnej sytuacji małych elektrowni wodnych w Polsce i na świecie, zasobom energetyki wodnej, ich ocenie i najnowszej polityce w tej kwestii, innowacyjnym technologiom, ochronie środowiska, inżynierii lądowej i wodnej, doświadczeniom w eksploatacji elektrowni wodnych, nowym projektom, jak również renowacji i modernizacji obiektów.
Uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych wystąpień przedstawicieli instytucji naukowych, stowarzyszeń, a także firm związanych z branżą. Wśród zaprezentowanych referatów znalazły się te dotyczące m.in. hydroenergetyki w krajach Unii Europejskiej, potencjału tego sektora w Środkowej Afryce i we Francji, zarządzania potencjałem hydroenergetyki, a także obecnego stanu i przyszłych możliwości rozwoju branży w Południowej Afryce. Kolejne wystąpienia dotyczyły m.in.: innowacyjnych, „przyjaznych rybom” turbin, oceny ryzyka środowiskowego dla małych elektrowni wodnych, modernizacji turbin starej generacji, nowych hydroelektrowni Selset i Blackrock w Wielkiej Brytanii, renowacji małych elektrowni wodnych, jak również doświadczeń wyniesionych z awarii turbin.
Odrębną częścią była dyskusja na temat ram regulacyjnych i rynkowych dla infrastruktury magazynowania energii.Równolegle do części konferencyjnej hidroenergii 2012 odbywała się wystawa, która była istotnym miejscem spotkań inwestorów, dostawców sprzętu i usługodawców działających w sektorze hydroenergetycznym. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się m.in. z nowinkami w branży w zakresie produktów, technologii i usług. W tym roku na stoiskach wystawienniczych prezentowało się ponad 50 firm.
Ponadto organizatorzy zapewnili uczestnikom również liczne atrakcje, m.in. w postaci występów artystycznych i widowiskowego pokazu fontann przed Halą Stulecia.
W trakcie tegorocznego Międzynarodowego Kongresu i Targów Małej Energetyki Wodnej - hidroenergia 2012 omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące m.in. polityki, finansów oraz techniki w branży. Ponadto było to świetne miejsce do wymiany doświadczeń, zapoznania się z innowacjami, a także nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Kolejna edycja kongresu odbędzie się w 2014 r. w Stambule.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.