Udział w wydarzeniu potwierdziły kluczowe podmioty zaangażowane w sześć najważniejszych inwestycji związanych z racjonalnym zagospodarowaniem i wykorzystaniem odpadów komunalnych w Polsce: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów sp. z o.o. w   Szczecinie, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, Zakład Wodociągów i  Kanalizacji "WOD-KAN" sp. z o.o. w Bełchatowie, PPHU "LECH" sp. z  o.o. w Białymstoku, Urząd Miasta Poznania, Krakowski Holding Komunalny S.A. i Grupa Ożarów S.A, a także przedstawiciele organów państwowych, takich jak: Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Najwyższa Izba Kontroli.

Udział w wydarzeniu potwierdził również Tadeusz Arkit, Przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami. Podczas seminarium wiedzą i doświadczeniem podzielą się również przedstawiciele wiodących zagranicznych podmiotów działających w sektorze WTE, m.in. UAB Fortum Heat Lietuva, GHSA (GH Intertech) oraz Posco E&C.

Wśród najważniejszych zagadnień, które będą omawiane podczas seminarium znajdą się:

  • Otoczenie regulacyjne inwestycji związanych z zagospodarowaniem odpadów, wytwarzaniem paliw alternatywnych oraz uwarunkowanie ich wykorzystania do produkcji energii
  • Realizowane i planowane projekty dotyczące zagospodarowania odpadów oraz możliwości ich finansowania
  • Aspekty ekologiczne towarzyszące procesom termicznego przekształcania odpadów i ich wykorzystania
  • Rodzaje paliw alternatywnych i potencjał ich wykorzystania m.in. w branży energetycznej, ciepłowniczej i cementowej
  • Modele współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, sektorem komunalnym i   potencjalnymi inwestorami.

 

Do udziału w seminarium Organizator zaprasza: jednostki sektora publicznego, przedsiębiorstwa sektora komunalnego i zakłady zagospodarowania odpadów, producentów energii, dostawców sprzętu oraz technologii, a także firmy doradcze i projektowo-inżynieryjne, inwestorów realizujących projekty budowy Zakładów Termicznego Przekształcania Odpadów, producentów i odbiorców paliw alternatywnych oraz podmioty kontrolujące ich jakość, firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów.

Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje związane z wydarzeniem (dotyczące programu, prelegentów i zaangażowanych podmiotów) znaleźć można na stronie.

Dane kontaktowe do Organizatorów: nr tel./fax: +48 22 82 77 123, e-mail: biuro@cbepolska.pl.