Uczestnicy warszawskiego spotkania będą zastanawiać się nad tym, jak włączyć biznes w skuteczną walkę ze zmianami klimatu. Zdaniem wiceminister środowiska Beaty Jaczewskiej preCOP to ważny czynnik w przygotowaniach do najbliższego szczytu klimatycznego ONZ.

„Zaprosiliśmy 40 wybranych delegacji z całego świata; odzwierciedlają głosy jakie rozkładają się w procesie negocjacji klimatycznych. Są duże kraje - duzi emitenci (gazów cieplarnianych - PAP), ale są też małe państwa, wyspiarskie, które są najbardziej narażone na negatywne zmiany klimatyczne” – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej.

Na spotkanie przybyli m.in. reprezentanci: Kataru, Korei Południowej, Japonii, Chin, Danii, Francji, i Stanów Zjednoczonych.

Po raz pierwszy w tego typu spotkaniu biorą udział również przedstawiciele największych firm na świecie, głównie energetycznych i przemysłowych.

Tegoroczna konferencja klimatyczna ONZ odbędzie się w Warszawie w dn. 11-22 listopada. Rozpocznie ona proces negocjacyjny nowego globalnego porozumienia klimatycznego, który miałby zacząć obowiązywać po 2020 r.