Ministerstwo Gospodarki w ramach programu „Infrastruktura i Środowisko” podpisało umowy dotyczące ogłaszania konkursów na unijne dofinansowanie projektów energetycznych na lata 2014-2020.

Wybranymi instytucjami są: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Będą one odpowiedzialne za ogłaszanie konkursów na unijne wsparcie dla projektów, poprawiających bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz będą wybierały i kierowały realizacją przedsięwzięć tego typu.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapowiedziało, że z programu na inwestycje związane z niskoemisyjną gospodarką trafi 1 mld 828,4 mln euro. Na projekt związany z bezpieczeństwem energetycznym trafi zaś 1 mld euro.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie wybierał m.in. projekty wspierające efektywne wykorzystanie energii i wykorzystujące OZE w infrastrukturze publicznej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ma odpowiadać z kolei za przedsięwzięcia niwelujące niską emisję gazów cieplarnianych w regionie śląskim.
Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy, jako trzecia instytucja, będzie ogłaszał konkursy na dofinansowanie projektów dotyczących budowy i modernizacji sieci, które łączą jednostki wytwarzania energii elektrycznej z OZE z siecią energetyczną, a także przedsięwzięć, które umożliwiają rozwój inteligentnych systemów dystrybuowania, magazynowania i przesyłu gazu i energii elektrycznej.
Program operacyjny „Infrastruktura i Środowisko” jest jednym z największych źródeł finansowych dla Polski, jeżeli chodzi o infrastrukturę transportową, energetykę, gospodarkę niskoemisyjną, czy energetykę. Jego całkowity budżet wynosi ok. 115 mld zł.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.