Grupa zainwestuje w zwiększenie produkcji podwodnych kabli energetycznych i pozyskanie nowej barki w celu zwiększenia swoich zdolności instalacyjnych.
Fot. Prysmanian Group
Grupa Prysmian, światowy lider branży kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, pozyskała nowe zamówienie o wartości około 250 mln EUR na położenie połączenia wzajemnego w technologii HVDC pomiędzy Danią i Holandią. Zmówienia udzieliły TenneT TSO B.V. i Energinet.dk SOV, operatorzy holenderskich i duńskich systemów przesyłowych.
Połączenie wzajemne COBRAcable przyczyni się do realizacji idei międzynarodowego, zrównoważonego krajobrazu energetycznego, stanowiącego jeden z głównych celów Unii Europejskiej, która wesprze przedmiotową inwestycję poprzez EPENG (Europejski program energetyczny na rzecz naprawy gospodarczej). Połączenie zostanie zrealizowane z zastosowaniem technologii HVDC, która pozwala ograniczyć do minimum straty w przesyle na długich odcinkach.
"Udzielenie tego ważnego zamówienia potwierdza naszą znaczącą rolę w sektorze kabli podwodnych oraz uznaje nasze zaangażowanie w rozwój bardziej inteligentnych i ekologicznych sieci energetycznych" - powiedział Massimo Battaini, starszy wiceprezes ds. inwestycji energetycznych Grupy Prysmian. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że razem z Siemens zostaliśmy wybrani przez renomowanych i długoletnich klientów do realizacji tej ambitnej inwestycji".
Zamówienie udzielone Prysmian obejmuje dostawę i instalację "pod klucz" układu bipolarnego HVDC, który będzie pracować przy napięciu rzędu ±320 kV i mocy nominalnej około 700 MW. Układ będzie mieć długość około 325 km i obejmie dwie instalacje lądowe w celu przyłączenia inwestycji do nabrzeżnych stacji przetwornikowych, które dostarczy Siemens w ramach oddzielnych zamówień.
Wszystkie kable zostaną wyprodukowane przez centra doskonałości technicznej i produkcyjnej Grupy w polu kabli podwodnych w Arco Felice (niedaleko Neapolu we Włoszech) oraz Pikkala (niedaleko Helsinek w Finalndii). Prysmian obecnie bazuje na niedawno zrealizowanych inwestycjach w fabryce Pikkala, z perspektywą na dalsze unowocześnienie istniejących linii produkcyjnych poprzez projekty o wartości około 10 mln EUR, w celu znacznego zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych w zakresie wyciskanych, podwodnych kabli wysokiego napięcia. W pracach związanych z kładzeniem kabli, które zostaną przeprowadzone przez należące do Grupy kablowce, Cable Enterprise i Giulio Verne, wykorzystana zostanie także nowo nabyta barka. Dostawę systemu kablowego przewiduje się na III kwartał 2018 r.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.