Firmy budowlane z polskim kapitałem muszą wspierać swoje działania na zagranicznych rynkach. Każdy kraj ma swoje specyficzne uwarunkowania, wiedza o tym jak rozmawiać z zagranicznymi kontrahentami, co jest dla nich ważne, jest bardzo cenna. Będziemy się nią wymieniać w ramach naszego stowarzyszenia – powiedziała Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal.    

Czym jest Polski Klaster Eksporterów Budownictwa?

Stowarzyszenie Polski Klaster Eksporterów Budownictwa jest inicjatywą przedsiębiorców, którzy chcą pogłębiać współpracę polskich firm budowlanych na rynkach eksportowych oraz internacjonalizację polskiego sektora budowlanego.

"To inicjatywa, której ideą jest prezentowanie na globalną skalę możliwości polskich przedsiębiorstw w zakresie rozbudowy i modernizacji szeroko pojętej infrastruktury w oparciu o najnowocześniejsze technologie, produkty, systemy oraz profesjonalną kadrę inżynierską" - czytamy w komunikacie.

Dzięki zrzeszeniu firm w Klastrze mogą one nie tylko wymieniać się wiedzą, ale też wspólnie startować w zagranicznych przetargach czy zapraszać polskie firmy jako podwykonawców.

Grupa Polimex-Mostostal jest aktywna poza granicami kraju, obecnie realizuje kontrakty m.in. w: Belgii, Czechach, Finlandii, Szwecji, Dani i Wielkiej Brytanii.

Grupa Polimex-Mostostal jest liderem rynku w działalności inżynieryjno-usługowej w branży energetycznej oraz petrochemicznej. Jak wynika ze strategii Grupy, w latach 2016-2020 jej przychody z eksportu usług i produktów wyniosą blisko 2 mld zł.