Od 2020 r. Huta Miedzi Legnica produkować będzie 160 tys. ton miedzi katodowej rocznie - poinformował KGHM Polska Miedź S.A., właściciel zakładu. Obecnie to 114 tys. ton.
Huta Miedzi Legnica. Fot. Materiały prasowe
Rozwój legnickiego przedsiębiorstwa wiąże się z budową pieca WTR, który będzie w stanie przerobić 67 tys. ton złomu miedzi. Urządzenie służy do wykonywania kilku zadań, m.in. przetapiania złomów i rafinowania. Uzupełni dwa pracujące już w Legnicy piece anodowe. Co ciekawe, WTR w trakcie remontów pozostałych dwóch pieców może przejąć ich funkcje, co zapewni pełną zdolność produkcyjną zakładu przez 12 miesięcy.
Idą zmiany
W Hucie Miedzi Legnica nastąpi całkowita zmiana technologii na wydziale elektrorafinacji. - Obecna technologia podkładkowa (cienkie blachy katodowe, które stanowią początek katody) zostanie zastąpiona technologią ISA. W miejsce podkładek stosuje się matryce stalowe wykonane ze stali kwasoodpornej. Na obu powierzchniach płyty stałej osadza się katoda. Proces produkcyjny katod zostanie również uzupełniony m.in. o maszyny przeznaczone do „zdzierania” katod i przygotowywania matryc - czytamy w komunikacie.
Zmiany mają być wprowadzone do końca 2020 r. Wiążą się z wydatkami na poziomie około 240 ml zł.
Huta Miedzi Legnica powstała w 1951 r. jako Legnickie Zakłady Metalurgiczne Metalurgiczne.
Przeczytaj także. KGHM: W Hucie Głogów otwarto największą instalację na świecie
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.