Grupa Enea dołączyła do klastra "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności", który skupia firmy z sektora motoryzacji i energetyki. Współpracują one na rzecz rozwoju i wdrażania rozwiązań z zakresu e-mobilności.
Fot. Enea
Klaster "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności" został utworzony przez firmę Solaris, która jest liderem przedsięwzięcia. Dołączyły do niego m.in.: EC Grupa, Ekoenergetyka Polska, Impact Clean Power Technology, Medcom, Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, SKB Drive Tech oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Poznańska i Politechnika Warszawska.
Polskie autobusy elektryczne
Celem przedsięwzięcia jest współpraca na rzecz rozwoju e-mobilności, z naciskiem na autobusy elektryczne i komponenty do ich budowy. Założeniem klastra jest to, aby rozwiązania techniczne, na których zostaną oparte, były wypracowane w Polsce. Prace rozwojowe dotyczą w szczególności: opracowania dedykowanej konstrukcji autobusu miejskiego dla pojazdów elektrycznych, zarządzania energią w celu poprawy operacyjności pojazdów elektrycznych, poprawy parametrów technicznych napędów elektrycznych oraz magazynów energii, opracowania innowacyjnych metod ładowania baterii, wypracowania nowych standardów w obszarze kształcenia kadr inżynierskich w zakresie e-mobility – czytamy w komunikacie.
Autobusy elektryczne Solaris
Firma Solaris, które produkuje m.in. autobusy elektryczne, sprzedała już 120 takich pojazdów. Jeżdżą one po drogach w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, a także w Polsce.
Przeczytaj także: "Ten wynalazek może zrewolucjonizować rynek pojazdów elektrycznych"
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.