W przetargu, który ma na celu wyłonienie wykonawcy odpowiedzialnego za dokończenie budowy Elektrociepłowni Stalowa Wola, swoje oferty złożyło osiem firm i konsorcjów.
Fot. Elektrociepłownia Stalowa Wola
Chodzi o budowę bloku kogeneracyjnego gazowo-parowego o mocy około 449 MWe. Wśród chętnych do dokończenia jego budowy znalazły się:
- konsorcjum firm: Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki Energopomiar Gliwice oraz Biuro Studiów Projektów i Realizacji Energoprojekt – Katowice;
- konsorcjum firm: Tractebel Engineering Katowice oraz Tractebel Engineering Bruksela (Belgia);
- konsorcjum firm: IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, Wrocław oraz IDOM Consulting, Engineering, Architecture, Bilbao, (Hiszpania);
- konsorcjum firm: Sweco Consulting, Poznań oraz Sweco GmbH - Partner Konsorcjum, Bremen, (Niemcy);
- konsorcjum firm: Aecom Polska Warszawa oraz AF-Consult Oy., Espoo (Finlandia);
- konsorcjum firm: GE Power Warszawa oraz General Electric International Inc., Cincinnati (USA);
- konsorcjum firm: Ramboll Polska sp. z o.o., Warszawa, Ramboll Denmark A/S, Kopenhaga (Dania) oraz SGS Polska, Warszawa.
- Poyry Finland Oy, Vantaa (Finlandia).
O elektrociepłowni w Stalowej Woli
Wybór firmy, która dokończy budowę elektrociepłowni w Stalowej Woli, jest konieczny po tym jak w styczniu 2016 r. zerwana została umowa z dotychczasowym wykonawcą prac – spółką Abener Energia. Do tej pory w ramach realizacji projektu wykonana została już m.in. maszynowniaturbiny gazowej z jednym turbozespołem gazowym, a także budynek kotła odzyskowego, maszynownia turbiny parowej z jednym turbozespołem parowym oraz pompownia wody chłodzącej i próg stabilizujący na rzece San.
Pierwotny termin realizacji przedsięwzięcia to 2015 roku. Obecnie zakłada się, że oddanie bloku do eksploatacji nastąpi w 2019 r.
Przeczytaj również: "IKEA będzie sprzedawać w Polsce panele fotowoltaiczne"
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.