Pracownicy wielu gałęzi przemysłu są narażeni na wpływ wysokiej temperatury, która emitowana jest w trakcie obróbki materiałów. Szczególną wagę przedsiębiorstwa powinny przyłożyć do kwestii bezpieczeństwa spawaczy. Dowiedz się zatem, który materiał jest powszechnie wykorzystywany jako filtr zabezpieczający.
Szkło techniczne i możliwości jego zastosowania
Szkło jest w stanie wytrzymać niesamowicie wysoką temperaturę, przekraczającą nawet 1000 stopni Celsjusza. Dlatego też jest ono powszechnie wykorzystywane w procesie wytwarzania produktów przemysłowych. Szło techniczne, jako jeden z nielicznych materiałów, pod wpływem ciepła nie ulega rozszerzalności i nie staje się miękke. Szeroki zakres jego zastosowania wynika z typowej dla szkła cechy, którą stanowi jego przezroczystość. Dlatego optymalnie nadaje się do zastosowania między innymi w urządzeniach medycznych czy jako szkło kominkowe. Może być także używane jako osłona przed wpływem niekorzystnie wpływających na zdrowie czynników.
Filtr spawalniczy wykonany ze szkła
Każdy spawacz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym może grozić przedostanie się do oczu odprysków metalu. Niebezpieczeństwo wiąże się także z narażeniem na gorące opary oraz wpływ promieniowania UV. Bez odpowiedniej osłony twarzy, pojawia się ogromne ryzyko poważnych oparzeń. W związku z tym tak ważne jest, aby zapatrzyć się w profesjonalny filtr spawalniczy. Szkło przemysłowe spełnia pod tym względem doskonale swoją funkcję. Ma to związek z jego wysoką odpornością na ciepło oraz właściwością zabezpieczającą przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwienią. Poza tym, wysokiej jakości szkło nie ogranicza widoczności oraz wykazuje właściwości antyalergiczne.
W związku z charakterem pracy spawacza warto przy wyborze filtra zwrócić również szczególną uwagę na to, aby na jego powierzchni nie tworzyły się zarysowania oraz nie dochodziło do szybkiego osadzania się brudu czy parowania. Istotną kwestią jest także łatwość jego czyszczenia.
Filtr lasera zabezpieczeniem przed ultrafioletem i podczerwienią
Obsługa urządzeń medycznych i przemysłowych wytwarzających podczerwień oraz promieniowanie ultrafioletowe także wymaga zastosowania specjalnych filtrów. Wytworzone z odpowiednio dobranego szkła stanowią niezawodną barierę, ograniczającą do minimum negatywny wpływ na zdrowie. Szklany filtr lasera jest nieodzowny, zwłaszcza w procesie cięcia metali oraz przeprowadzania operacji w warunkach szpitalnych. Firma Węgier Glass to jeden z liderów na polskim rynku producentów tego rodzaju filtrów.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.