- Współpraca z fundacją zapewnia PGE Ventures wyłączność branżową w sektorze energetycznym, co z punktu widzenia rosnącej konkurencji ze strony podmiotów tworzonych przy innych firmach z branży daje Grupie PGE istotną przewagę w dostępie do perspektywicznych start-upów - podaje biuro prasowe PGE. 

PGE Ventures może liczyć na bieżące ze strony fundacji badanie rynku start-upów z różnych branż, z kolei samo będzie angażowało się w projekty Startup Poland. Ta kooperacja oznacza także miejsce dla PGE Ventures w Radzie Programowej fundacji.


- PGE Ventures poszukuje jak najszerszego dostępu do profesjonalnie wyselekcjonowanej grupy start-upów i partnerstwo z fundacją ten cel pozwala nam zrealizować. Inną wartością tej współpracy będzie również możliwość zapewnienia zaplecza eksperckiego i kanałów promocji naszego funduszu w grupie przedsiębiorców, do których chcemy dotrzeć – mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Czak, prezes zarządu PGE Ventures.

PGE Ventures to działający w strukturach Grupy PGE specjalistyczny fundusz zajmujący się inwestycjami w start-upy.


- Innowacje są nieodłącznym elementem budowania silnej i nowoczesnej polskiej gospodarki, której fundamentem jest rozwój sektora przemysłowego, w tym innowacyjnego sektora energetycznego. Jesteśmy tego świadomi i jako największy producent energii elektrycznej w kraju, a niebawem również lider na rynku ciepła, zwiększamy swoje dotychczasowe zaangażowanie w segmencie innowacyjności - mówił niedawno Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zgodnie z założeniami, PGE Ventures ma dysponować 20-22 mln zł rocznie, ale może też pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów.

Przeczytaj także: miliony dofinansowania dla inwestycji PGE