Jak podano w komunikacie prasowym, zakup akcji wpisywałby się w aktualną strategię PGE. Aktywa Polenergii mają odpowiadać poszczególnym segmentom działalności grupy, a takie projekty jak elektromobilność, magazyny energii czy fotowoltaika mogłyby uzupełnić działania PGE w obszarze badań i rozwoju. Dodatkową zaletą jest posiadanie przez Polenergię Elektrociepłowni Nowa Sarzyna.

W związku z tym PGE ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 45.443.547 akcji zwykłych na okaziciela, tj. wszystkich akcji wyemitowanych przez Polenergię, uprawniających do wykonywania 100% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Polenergia, po cenie 16,29 zł za każdą akcję. PGE jest także podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu.

PGE to największe w Polsce przedsiębiorstwo energetyczne. Działa w obszarze wydobycia węgla brunatnego, wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, obrotu hurtowego, dystrybucji i sprzedaży energii. Jego udział w produkcji energii elektrycznej w kraju wynosi około 40%, na rynku dystrybucji energii – około 26%.

Przeczytaj także: Statoil wybuduje morskie farmy wiatrowe na Bałtyku z Polenergią?