Rozpoczyna się budowa mającej liczyć 8 km długości sieci ciepłowniczej w północnej części Wrocławia – na terenie osiedla Zawidawie. Ciepło ma popłynąć jeszcze najbliższej zimy.

Pierwszy etap rozbudowy sieci ciepłowniczej na terenie osiedla Zawidawie we Wrocławiu obejmie odcinek od ul. Bierutowskiej 63 do ul. Dobroszyckiej. Zgodnie z założeniami, jeszcze w tym roku nową siecią popłynie ciepła woda na potrzeby centralnego ogrzewania i codziennego użytku. Osiedle Zawidawie w ciepłą wodę będzie zaopatrywać zasilana gazem elektrociepłownia EC Zawidawie.
Budowa nowej sieci ciepłowniczej ma kosztować 11 mln zł. Kolejne etapy rozbudowy zaplanowano są na lata 2019-2020.
EC Zawidawie należy do spółki Kogeneracja z Grupy PGE, lokalnego producenta ciepła i energii elektrycznej. Ciepło powstaje w trzech elektrociepłowniach – EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Te zakłady w ciepło zasilają 60% wrocławskich gospodarstw domowych. Spółka jest również dystrybutorem ciepła w gminie Siechnice.
Stawiamy na rozwój każdego z naszych trzech zakładów produkcyjnych. Całkowite nakłady, jakie planujemy w najbliższym czasie przeznaczyć na rozbudowę sieci ciepłowniczej we Wrocławiu i gminie Siechnice, wyniosą około 16 mln zł. Skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy Wrocławia i jego najbliższych okolic, którzy dzięki naszym inwestycjom będą oddychać czystszym powietrzem – mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Frąszczak, prezes spółki Kogeneracja.
Jak z kolei dodaje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, Polacy coraz bardziej zdają sobie sprawę z problemów niskiej emisji. Z badań przeprowadzonych przez nas wśród odbiorców ciepła wynika, że mieszkańcy są coraz bardziej świadomi korzyści, jakie niesie ciepło sieciowe. Nasze inwestycje w lokalne sieci ciepłownicze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom miejscowych społeczności i jednocześnie potwierdzają, że komfort cieplny i bezpieczeństwo dostaw są dla nas priorytetem – wyjaśnia Wojciech Dąbrowski.
PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE to największy w Polsce producent energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.
Przeczytaj także: Rybnik – prąd z odpadów komunalnych

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.