Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformował, iż nabór wniosków do programu priorytetowego „Czyste powietrze”, który miały prowadzić oddziały wojewódzkie (WFOŚiGW) został tymczasowo wstrzymany.
Program „Czyste powietrze” ma na celu redukcję smogu. Fot. Grzegorz Polak/Adobe Stock
Sytuacja ma charakter przejściowy – uspokaja NFOŚiGW. Wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych, związanych z wejściem w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową, czyli ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2018 r. poz. 2246). Więcej na temat ustawy piszemy TUTAJ.
Jak podkreśla Fundusz, wojewódzkie oddziały NFOŚiGW wznowią nabór wniosków o dofinansowanie niezwłocznie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego „Czyste powietrze” oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym.
Program „Czyste powietrze” ma na celu finansowe wsparcie wymiany pieców grzewczych i termomodernizacji budynków mieszkalnych. W jego budżecie mają znaleźć się 103 mld zł, które wydawane będą przez kolejnych 12 lat. Wnioski można składać było składać od 19 września ub.r.; zakończenie naboru planowane jest na 30 czerwca 2027 r.
Przeczytaj także: Musimy poprawić jakość powietrza, aby smog nie zabijał
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.