Zgodnie z wyliczeniami, dzięki wymianie opraw zużycie energii na potrzeby oświetlenia ulicznego w Braniewie spadnie o ponad 60%. Przy okazji zwiększy się poziom bezpieczeństwa przechodniów i kierowców, ponieważ oprawy LED emitują światło dużo lepszej jakości. W Braniewie powstała także iluminacja mostu przy ul. Gdańskiej. Jak poinformowano, podświetlenie wykorzystuje nowe rozwiązania w technologii LED, umożliwiające zaprogramowanie dowolnej iluminacji statycznej lub animowanej.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ powstanie też doświetlenia 2,5 km odcinka ścieżki rowerowej, łączącej Braniewo z miejscowością Glinki. Co ciekawe, będzie to jedna z pierwszych tego typu instalacji w Polsce. W komunikacie czytamy, że przy realizacji przedsięwzięcia zostanie zastosowana innowacyjna technologia dynamicznego sterowania oświetleniem przy użyciu czujników ruchu. Wszystkie te prace, w ramach czteroletniej umowy na kompleksową usługę oświetleniową, prowadzi Energa.

Energa to jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Zajmuje się głównie dystrybucją, wytwarzaniem oraz obrotem energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i firmom.

Przeczytaj także: PKP PLK – wielki projekt wymiany oświetlenia. Na LED