Przemysł energetyczny, paliwowy, wodno-kanalizacyjny itp. – obszarów zastosowań dla dronów jest wiele, zwłaszcza podczas sprawdzania stanu technicznego obiektów zewnętrznych, jak np.: turbin wiatrowych, infrastruktury energetycznej, sieci ciepłowniczych, instalacji fotowoltaicznych, wież, silosów, zbiorników itp.
Fot. InterTechService
Tradycyjnie przeprowadzane inspekcje generują wysokie koszty, a niejednokrotnie obarczone są sporym ryzykiem. Zastosowanie dronów, takich jak drony Mavic 2 Enterprise firmy DJI, które w Polsce z powodzeniem wykorzystuje do inspekcji InterTechService, umożliwia nie tylko redukcję kosztów i czasu przeznaczonego na wykonanie zadania, ale też pozwala działać bezpiecznie w trudnych warunkach.
Mavic 2 Enterprise to podręczne narzędzie gotowe do działania w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Dodatkowy port umożliwia podłączenie akcesoriów do drona, oferując większą efektywność podczas wykonywania zadań specjalnych.
Gdy konieczna jest inspekcja dużego obiektu, a zadanie należy zrealizować np. w nocy, z pomocą przychodzi dron. Oświetlenie LED M2E Spotlight znacząco zwiększa widoczność w trudnych warunkach, przez co może być szczególnie przydatne w akcjach poszukiwawczych.
Drony świetnie sprawdzą się podczas kontroli linii elektroenergetycznych wysokiego napięcia – umożliwiają przeprowadzanie inspekcji ważnej infrastruktury z większym bezpieczeństwem i szybsze wykonywanie rutynowych operacji. Kontrole wież transmisyjnych są przeprowadzane bardziej wydajnie i towarzyszy im większe bezpieczeństwo w zakresie weryfikacji infrastruktury komunikacyjnej. Kontrole w budownictwie pozwalają na uzyskanie lepszego przeglądu złożonych obiektów bez konieczności zbliżania się do nich. Dwukrotny zoom optyczny oraz trzykrotny zoom cyfrowy umożliwiają dokładne obserwowanie miejsca zdarzenia bez konieczności nadmiernego zbliżania się do niego.
System napędowy i jego duża moc umożliwia wykonywanie najróżniejszych manewrów, również w trudnych warunkach. Pozwala on też na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 72 km/godz. oraz kontynuowanie lotu do 31 min., gdy warunki sprzyjają. Stała prędkość wynosi 25 km/godz. System transmisji OcuSync 2.0 – funkcja automatycznego wyboru częstotliwości (2.4 GHz oraz 5.8 GHz) to gwarancja stabilności przelotu. Zasięg transmisji obrazu może wynieść do 5 km, gdy warunki są optymalne, a rozdzielczość podglądu wynosi 1080 px.
Jak podkreśla przedstawiciel firmy InterTechService (intertechservice.pl): nowoczesne technologie zmieniają świat przemysłu, a drony to właśnie dopracowana, nowoczesna technologia, dzięki której – oszczędzając czas i pieniądze – zachowamy najwyższy poziom bezpieczeństwa infrastruktury oraz pracowników.
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z przedstawicielem firmy
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.