Mimo że elektrociepłownia w Puławach budowana jest bez zmian i zgodnie z harmonogramem, grupa cały czas analizuje założenia tej inwestycji pod kątem wymagań związanych z Europejskim Zielonym Ładem. Problemem jest paliwo, którym ma być zasilana jednostka.
Elektrownia Puławy. Fot. Kowal kowal / Wikipedia Commons
Prace przy budowie elektrociepłowni w Puławach realizowane są zgodnie z planem, chociaż nie ukrywam, że trwają 'rozterki intelektualne' w zakresie paliwa dla tej elektrociepłowni, ale to musi rozstrzygnąć zarząd Puław – powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki w rozmowie z ISBnews.
Jak zaznaczył, wybór węgla jako paliwa zasilającego elektrociepłownię był uzasadniony w momencie podejmowania decyzji o budowie. Obecnie jednak sytuację należy na nowo przemyśleć.
EC Puławy ma również dostarczać parę technologiczną na potrzeby zakładów w Puławach, dlatego podjęta decyzja musi uwzględniać konieczność zabezpieczenia produkcji pary i nie może spowodować niedoborów tejże w procesach produkcyjnych Puław.
Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.
Zarząd Grupy wybrał ofertę na wykonanie bloku złożoną przez konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie, Polimex Energetyka sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i SBB Energy S.A. z siedzibą w Opolu.budowę węglowego bloku energetycznego w lipcu 2019 r. Z kolei wykonawca podpisał umowę z Inwat sp. z o.o. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na potrzeby budowy bloku energetycznego w Puławach oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji kontraktu.
Przeczytaj także: Orlen deklaruje osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 r.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.