Politechnika Gdańska (PG) rusza z cyklem zajęć online, których głównym tematem są sposoby konwersji energii. Ich celem jest nie tylko przybliżenie uczestnikom podstaw tego zagadnienia, ale także obalenie najczęstszych mitów związanych z pozyskiwaniem energii elektrycznej.
Fot. ipopba / Adobe Stock
Zajęcia, organizowane przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, odbywać się będą w modułach tematycznych, uwzględniających sposoby konwersji energii. Cykl rozpocznie wykład na temat energetyki wodnej (24 lutego br.), następnie prowadzący przejdą do zagadnień związanych z energetyką wiatrową (17 marca), energetyką wodorową (7 kwietnia) i energetyką słoneczną (28 kwietnia), a zakończą przybliżeniem zasad technologicznych energetyki jądrowej (19 maja).
Wśród prowadzących znajdą się uznani eksperci w dziedzinie energetyki: dr hab. inż. Beata Bochentyn, prof. PG, dr hab. inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, prof. PG, dr inż. Jakub Karczewski, dr inż. Tadeusz Miruszewski oraz dr inż. Sebastian Wachowski. Jak obiecują wykładowcy, zajęcia prowadzone będą w przystępny sposób, tak aby prezentowane zagadnienia były zrozumiałe także dla osób niezwiązanych z naukami technicznymi.
Zajęcia odbywać się będą w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy eNauczanie. Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie internetowej uczelni, a zapisać się na wykłady można tutaj.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.