Każdy rurociąg, niezależnie od przesyłanego w nim medium musi zachować szczelność, być odporny na uszkodzenia i wytrzymały mechanicznie. Newralgicznym miejscem są złącza rur – należy je odpowiednio zabezpieczyć. Poddane sieciowaniu radiacyjnemu mufy termokurczliwe zapewniają właściwą osłonę, są wytrzymałe i przedłużają żywotność złączy.
Mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie to innowacyjne rozwiązanie firmy Radpol. Dzięki sieciowaniu znacząca zwiększają swoją wytrzymałość mechaniczną na naprężenia powstające w trakcie wydłużeń termicznych sieci (wynikającą ze zmiennej temperatury czynnika grzewczego) i zyskują dużą siłę obkurczania. Doskonale odwzorowują płaszcz osłonowy rury preizolowanej, a co za tym idzie, zmniejszają opory tarcia w gruncie i zwiększają żywotność złącza. Wykazują wysoką odporność na działanie korozji naprężeniowej i starzenie. W efekcie zapewniają bezpieczeństwo złączy rur preizolowanych i przedłużają czas eksploatacji sieci ciepłowniczej.
12 maja br. mgr inż. Jacek Zielke, dyrektor ds. rozwoju i wsparcia sprzedaży w firmie RADPOL był prelegentem Akademii Inżynierii. Podczas webinaru Charakterystyka, właściwości oraz zastosowania praktyczne muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie opowiedział o tym, jakie znaczenie mają mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie w systemach przesyłowych, jakie są rodzaje muf i jak wygląda proces sieciowania radiacyjnego, a także jak zastosowanie takich muf wpływa na koszty złączy.
Chcesz posłuchać eksperta? Zobacz nagranie webinaru!
Zapraszamy na akademia.inzynieria.com.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.