W Siechnicach (woj. dolnośląskie) wybudowana zostanie elektrociepłownia gazowa, która zastąpi eksploatowaną tam jednostkę węglową. Będzie składała się z bloku gazowo-parowego, kotłowni szczytowo-rezerwowej i akumulatora ciepła. Budowa pochłonie 1,15 mld zł.

Umowę na realizację inwestycji podpisano wczoraj, 23 czerwca br. Kontrakt parafowali przedstawiciele należącego do PGE Energia Ciepła (Grupa PGE) Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz spółki Polimex-Mostostal.
Harmonogram projektu zakłada uruchomienie bloku gazowo-parowego w 2024 r. Do tego czasu energia i ciepło będą produkowane przez działające instalacje oraz część szczytową nowej elektrociepłowni w Siechnicach – jej uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2023 r. Nowa elektrociepłownia ma zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice oraz południowej części Wrocławia.
Przedsięwzięcie wpisuje się w strategię Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. planowane jest korzystanie w produkcji ciepła w 70% ze źródeł zero- lub niskoemisyjnych. Grupa chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r.
Przeczytaj także: Finowie zamkną główną elektrociepłownię w stolicy szybciej niż zamierzali

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.