W Siechnicach (woj. dolnośląskie) wybudowana zostanie elektrociepłownia gazowa, która zastąpi eksploatowaną tam jednostkę węglową. Będzie składała się z bloku gazowo-parowego, kotłowni szczytowo-rezerwowej i akumulatora ciepła. Budowa pochłonie 1,15 mld zł.
Źródło: PGE Energia Ciepła
Umowę na realizację inwestycji podpisano wczoraj, 23 czerwca br. Kontrakt parafowali przedstawiciele należącego do PGE Energia Ciepła (Grupa PGE) Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz spółki Polimex-Mostostal.
Harmonogram projektu zakłada uruchomienie bloku gazowo-parowego w 2024 r. Do tego czasu energia i ciepło będą produkowane przez działające instalacje oraz część szczytową nowej elektrociepłowni w Siechnicach – jej uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2023 r. Nowa elektrociepłownia ma zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice oraz południowej części Wrocławia.
Przedsięwzięcie wpisuje się w strategię Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. planowane jest korzystanie w produkcji ciepła w 70% ze źródeł zero- lub niskoemisyjnych. Grupa chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r.
Przeczytaj także: Finowie zamkną główną elektrociepłownię w stolicy szybciej niż zamierzali
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.