Znamy specyfikę działania samorządów i wiemy, że wszystkie inwestycje i te duże, i te stosunkowo niewielkie są równie ważne. Z perspektywy mieszkańców, montaż nawet jednej lampy wpływa na poprawę bezpieczeństwa i polepsza komfort życia – powiedział Rafał Gietka, prezes Enei Oświetlenie.

Ponad 50 nowych lamp wzbogaciło oświetlenie m.in. Rogoźna i Lednogórza (woj. wielkopolskie) oraz Żagania (woj. lubuskie). Zainstalowano tam dobrane do potrzeb energooszczędne źródła światła LED i sodowe. Oświetlenie poprawiające bezpieczeństwo pieszych jest montowane na przejściach dla pieszych. Pojawiło się m.in. w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) na ruchliwym skrzyżowaniu przechodzącej przez miasto drogi wojewódzkiej oraz ul. 1 Stycznia. W Borówcu (woj. wielkopolskie) samorząd wskazał trzy lokalizacje. Barwa światła jest odmienna od oświetlającego drogę, dzięki temu kierowca wie, że zbliża się do przejścia, a piesi na pasach i w pobliżu jezdni są lepiej widoczni dla kierowców

Modernizację niemal 250 lamp przeprowadzono na terenie takich gmin, jak Swarzędz (woj. wielkopolskie), Osie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Wymiarki (woj. lubuskie). Poprawiają jakość oświetlenia i zmniejszają zużycie energii elektrycznej o prawie 40%. Stosowane rozwiązanie pozwala na precyzyjne projektowanie oświetlenia jezdni i jej otoczenia, a także uzyskanie wysokiej jakości oświetlenia.

Przeczytaj także: Nowy Sącz: budowa układu kogeneracyjnego. Podpisano umowę