Pompy ciepła — skuteczna inwestycja w przyszłość przy wykorzystaniu energii odnawialnej

Coraz częściej mówi się, że kotły na paliwa kopalne przejdą do przeszłości. Rzeczywiście na dekarbonizację czeka ogrzewnictwo. Co ciekawe do ogrzewania domów, ale też wody nadal w 75% wykorzystuje się energię pochodzącą z paliw kopalnych, a jak wiadomo, zanieczyszczają one powietrze. Do tego ich cena relatywnie wzrasta. Najlepszą efektywność energetyczną mają pompy ciepła. Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, ale też rosnące ceny energii znalezienie ekologicznej metody ogrzewania jest wręcz niezbędne. Pompa ciepła jest więc kluczem do uzyskania zeroemisyjności. Wykorzystanie do ogrzewania pompy ciepła, na pewno prowadzi do oszczędności. Dodatkowo dochodzi również do redukcji emisji CO2. Nie bez znaczenia jest fakt, że nieruchomości, które posiadają pompy ciepła, mają wyższą wartość. Pompa ciepła wykorzystuje energię z otoczenia, co czyni ją przyjazną dla środowiska. Oczywiście udział odnawialnych źródeł energii musi być jak najwyższy. Pompy dostarczają ciepło, mogą być wykorzystywane do ogrzewania wody, a do tego wszystkiego mają efektywność kilkukrotnie wyższą niż systemy grzewcze oparte na węglu czy gazie.

Najnowocześniejsza technologia i innowacyjne rozwiązania wykorzystane w pompach ciepła Hitachi

Jak można się domyślić, nie wszystkie pompy ciepła są tak samo dobre. Każdy użytkownik powinien pamiętać, że przy wyborze nie może kierować się ceną, lecz musi zwrócić uwagę na długoterminowe korzyści ekonomiczne. Ważne jest zatem, by zredukować rachunki za ogrzewanie i zmniejszyć koszty bieżące.

Na pewno na uwagę zasługują pompy ciepła do domu Hitachi, które powszechnie uznawane są za najbardziej wydajne. Przede wszystkim skutecznie przenoszą ciepło z powietrza do wody. Można więc je wykorzystać zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Wybierając Hitachi, inwestor ma kompleksową gamę roztworów powietrza do wody. Do wyboru są zarówno wysokotemperaturowe pompy ciepła, jak i te monoblokowe. Można zdecydować się na modele, które posiadają zintegrowany zbiornik gorącej wody. To, co je wyróżnia, to fakt, że zastosowano w nich rozwiązania, które umożliwiają instalację bez konieczności radzenia sobie z czynnikiem chłodniczym. Są one w pełni bezobsługowe oraz wydajne i mają najwyższą efektywność energetyczną. Są także w pełni kompatybilne z zasobnikami c.w.u.

Wykorzystuje się w nich technologię Hydrosplit, co oznacza, że mają zintegrowany obieg czynnika chłodniczego, który odbywa się pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną. Pompy ciepła Hitachi, np. niskotemperaturowe, sprawnie działają do temperatury zewnętrznej wynoszącej nawet minus 25 stopni. Do tego mają jeden z najwyższych współczynników COP. Te pompy ciepła można wykorzystywać zarówno w nowych budynkach, jak i tych poddanych termomodernizacji.

Ekologiczne rozwiązania i duża wydajność, czyli zalety pompy Hitachi

Obecnie trzeba dążyć do zeroemisyjności. Trzeba przyznać też, że osoby, którym zależy na ochronie środowiska i rzeczywiście mają świadomość zagrożeń, jakie niosą ze sobą paliwa kopalne, chętnie wybierają właśnie pompy ciepła Hitachi. Wykorzystują one odnawialne źródła energii, co oczywiście przekłada się na ochronę środowiska. Biorąc pod uwagę pragmatyczne podejście do tematu, należy zauważyć, że pompy ciepła pozwalają na znaczące oszczędności. Szacuje się, że oszczędności wynikające z jej wykorzystania są na poziomie 70-75%. Choć cena pompy ciepła z montażem nie jest najniższa, to jednak inwestycja naprawdę bardzo szybko się zwraca ze względu na niskie koszty eksploatacji w połączeniu z systemem fotowoltaicznym.

Co wyróżnia pompę ciepła Hitachi?

Pompę ciepła Hitachi wyróżnia fakt, że nawet 75% energii cieplnej pochodzi z otoczenia, a więc trzeba jedynie dostarczyć ok. 25% energii z zewnątrz. Daje to już naprawdę dużą oszczędność. Powietrze atmosferyczne jest przetłaczane przez wymiennik ciepła. W kolejnym etapie gaz o niskim ciśnieniu z parownika trafia do sprężarki. Oddanie ciepła następuje w skraplaczu, natomiast sam obieg jest domykany przez zawór dławiący. Musimy jeszcze wspomnieć o jednej ważnej rzeczy, decydując się na pompę ciepła Hitachi, można też schłodzić pomieszczenie, wykorzystując ogrzewanie podłogowe bądź klimakonwektory.