W efekcie ma powstać dodatkowych 100 km sieci - pisze "Parkiet".
Ponadto opracowujemy projekt techniczny gazociągu wysokiego ciśnienia, który pozwoli na zwiększenie ilości dystrybuowanego surowca do nadmorskich miejscowości w gminach Puck i Władysławowo - mówi Bernard Rudkowski, prezes G.EN Gaz Energia. Obecnie poznańska firma eksploatuje 2,1 tys. km rurociągów. Większość z nich to sieci średniego ciśnienia. Infrastruktura dystrybucyjna zlokalizowana jest na terenie 53 gmin w czterech województwach (dolnośląskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie). Spółka posiada też trzy stacje regazyfikacji (z postaci skroplonej) gazu w miejscowościach: Chociwel, Hel i Miastko.

G.EN Gaz Energia w 2007 roku sprzedał 81,8 mln m sześc. błękitnego paliwa (wzrost o 12,2 proc.). To daje spółce 0,6-proc. udział w krajowym rynku. Plan sprzedaży na ten rok zakłada kolejną zwyżkę, tym razem do 92,7 mln m sześc. surowca.

Firma uzyskała w ubiegłym roku przychody w wysokości 75,7 mln zł (rok wcześniej wyniosły 57,2 mln zł). Prawie 95 proc. wpływów dała sprzedaż gazu. Pozostałe 5 proc. stanowił zbyt energii cieplnej. - Wzrost sprzedaży paliwa gazowego i przychodów spółki jest przede wszystkim rezultatem fuzji ze spółką Gaz Technologia i Energia w lipcu 2007 roku, jak również z prowadzonych inwestycji infrastrukturalnych - twierdzi Rudkowski.