Zwiększenie mocy produkcyjnych Lotosu z 6 do 10,5 mln ton ropy przez Lotos powoduje poszukiwanie przez spółkę nowych odbiorców. Chcąc sprzedać swoje produkty, spółka zamierza m.in. uruchomić kolejne 150 stacji paliw.
Fot. inzynieria.com
W związku ze strategią spółki do roku 2015 jej władze zapowiadają, że zamierzają utrzymać udział w hurtowym rynku paliw na poziomie 30%. Ponadto Lotos nie chce też oddać miejsca lidera na rynku asfaltów i olejów smarowych. Udział w sprzedaży detalicznej paliw ma się zwiększyć z 7 do 10%. Może powstać nawet 150 stacji pod marką Lotosu.
Taka zapowiedź niepokoi niezależnych sprzedawców paliw. Po wprowadzeniu w przyszłym roku przepisów dotyczących modernizacji zbiorników na stacjach, może zniknąć nawet 1,5 tys. stacji niezrzeszonych. Właśnie takie stacje stanowią łakomy kąsek dla liderów rynku i o nich będą walczyć koncerny paliwowe.
Pomysłem Lotosu jest tworzenie sieci ekonomicznej, która ma największe powodzenie w małych miejscowościach, gdzie właśnie działają operatorzy niezależni. W tym celu powstanie nowe logo mające związek z Lotosem. W kolejnych czterech latach liczba stacji paliwowych zależnych od Lotosu może się zwiększyć z obecnych 314 nawet do 460.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.