Trwa budowa gazociągu łączącego Chiny i Birmę. Zgodnie z planami będzie miał około 1100 km, a zakładana zdolność przepustowa wyniesie 12 mld m3 rocznie. Właśnie zakończyła się realizacja pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego zbudowano 793 km połączenia. Odcinek ten oddano do użytku. Równocześnie powstaje też rurociąg do transportu ropy, której rocznie z Bliskiego Wschodu będzie można sprowadzić 22 mln t.
Krótsza droga transportu surowców z Bliskiego Wschodu do Chin
Gazociąg łączący Chiny i Birmę skróci trasę transportu paliwa z Bliskiego Wschodu do Chin. Ta będzie wiodła przez Ocean Indyjski do Birmy i Chin. Obsługę rurociągu umożliwi port zdolny do przyjmowania jednostek pływających o nośności do 300 tys. t. Dzięki nowemu połączeniu w surowce energetyczne zaopatrzone zostaną słabo rozwinięte południowo-wschodnie rejony Chin.
Na realizacji tej inwestycji zyska też Birma, do której z nowego połączenia trafi rocznie 2 mln t ropy i 20% przesyłanego gazociągiem paliwa.
Za realizację połączenia gazowego odpowiedzialna jest spółka celowa joint ventures South-East Asia Gas Pipeline (SEAGP) finansowana przez partnerów z Chin (China National Petroleum Corporation - CNPC), Południowej Korei (Daewoo, Kogas) i Indii (OCEBV i GAIL). Budową ropociągu zajmuje się spółka South-East Asia Crude Oil Pipeline (SEAOP), której udziałowcami są CNPC oraz Myanmar Oil and Gas Enterprise (MOGE) z Birmy.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.