Luba-1 to czwarty w Bloku L i jednocześnie drugi po Uskok Lukut-1 odwiert zaplanowany w ramach 2 fazy programu prac poszukiwawczych w Brunei w 2013 r. Tym samym Serinus zrealizował prace, do których zobowiązał się w ramach przyznanej koncesji poszukiwawczej.

Głównym celem odwiertu jest zbadanie przybrzeżnych piaskowców, które są tradycyjnymi celami poszukiwawczymi w Brunei. To oznacza również, że Luba-1 będzie badał inne potencjalne złoże niż odwiert Lukut-1, z którego uzyskano dotychczas niekomercyjne przepływy gazu. Luba-1 został zaplanowany jako odwiert kierunkowy, a pierwotne cele znajdują się na głębokości 2802 m (mierzonej wzdłuż osi odwiertu), a na głębokości 2360 m mierzonej od poziomu powierzchni.

„Z odwiertem Luba-1 wiążemy nadzieje, bowiem to właśnie na przybrzeżnych wodach Brunei wydobywane są znaczące ilości ropy naftowej przez największe koncerny świata. Wcześniejsze badania sejsmiczne wskazują na obecność węglowodorów, jednak oszacowanie ich komercyjnego potencjału będzie możliwe dopiero po wykonaniu odwiertu” – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich Serinus Energy.

Eksperci Serinusa przewidują poziom ciśnienia, który nie powinien przeszkadzać w osiągnięciu planowanej długości odwiertu. Podczas prac przy odwiercie Lukut-1 wystąpiło niespodziewanie wysokie ciśnienie, które uniemożliwiło dalsze drążenie.
Zgodnie z raportem RPS z 12 listopada 2012 r. zasoby perspektywiczne dla obiektu poszukiwawczego Luba-1 nieobciążone ryzykiem i dla 90% udziału netto Serinus zostały oszacowane w przedziale od 77 mln baryłek ekwiwalentu ropy (MMboe) w kategorii High Estimate do 10 MMboe w kategorii Low Estimate, z 32 MMboe w kategorii Best Estimate.