Jak podaje spółka, „sześć odwiertów poszukiwawczo-rozpoznawczych to odwierty pozytywne, czyli takie, w których stwierdzono występowanie złóż gazu ziemnego lub ropy naftowej. Łączne zasoby wydobywalne, odkryte tymi odwiertami, wynoszą około 3,5 mld m3 gazu (22,6 mln boe). Włączenie odwiertów do produkcji  zajmie około dwóch lat”.

Pozostałe cztery odwierty eksploatacyjne to takie, których celem jest zwiększenie współczynnika sczerpania zasobów złoża, a tym samym zwiększenie opłacalności eksploatacji.

Odwierty Sowia Góra-11k i Lubiatów 13k zwiększają potencjał wydobycia ropy naftowej o około 100 tys. ton rocznie (730 tys. boe rocznie). Znajdują się one na jednym z największych złóż ropy naftowej w Polsce (na złożu Lubiatów-Międzychód-Grotów w Wielkopolsce). Złoże LMG odkryto otworem Lubiatów-1 w 2003 r., a jego eksploatację rozpoczęto w grudniu 2012 r.

Otwory Paproć-61 i Paproć-62 wykonano na złożu gazu ziemnego Paproć w Wielkopolsce. Ich eksploatacja zwiększy wydobycie gazu ziemnego o około 50 mln m3 rocznie. Złoże Paproć odkryto odwiertem Cicha Góra-1 w 1979 r. Jego eksploatacja trwa od 1985 r.

PGNiG prowadzi też prace na otworach odwierconych w latach poprzednich, znajdujących się na złożach niekonwencjonalnych, tzw. tight gazu (Kramarzówka-2, Dukla-1). Prowadzenie dalszych prac uzależnione jest od decyzji organów administracyjnych.

Na początku tego roku spółka odkryła też złoże w Pakistanie. Jego zasoby oceniane są na 4,5 mld m3 gazu typu tight gas.

„Krajowe i zagraniczne wydobycie ropy naftowej i kondensatu wzrośnie do ok. 1,27 mln ton (w 2014 r. – ok. 1,21 mln ton), a wydobycie gazu wyniesie ok. 4,5 mld m sześc. w 2015 r.” – podano w komunikacie prasowym.