W inwestycji Prairie Mining Limited (Prairie) w Lubelskim Zagłębiu Węglowym zasoby węgla w kategorii wykazane (indicated wg klasyfikacji JORC) wzrosły do 333 mln ton, czyli o 96% wobec Całkowitych Zasobów Szacunkowych Węgla z 2014 r.
Analizy spółki potwierdziły, że odzwierciedlający jakość zasobów, wskaźnik swobodnego pęcznienia (FSI) znajduje się w przedziale 3,5-6,0 we wszystkich docelowych obszarach wydobycia kluczowego pokładu 391. Jest to wielkość porównywalna zarówno z międzynarodowymi, jak i polskimi standardami węgla półkoksującego.
Aktualizacja Całkowitych Szacunkowych Zasobów Węgla nastąpiła na podstawie przeprowadzonych przez Prairie odwiertów własnych, jak również zweryfikowanych danych z odwiertów historycznych.
Zaktualizowana informacja o zasobach zostanie włączona do wstępnego studium wykonalności projektu (PFS), którego publikacja jest planowana w 2015 r.
Aktualizacja związana jest z wkroczeniem projektu w fazę Wstępnego Studium Wykonalności (PFS), którego ukończenie planowane jest w 2015. Koncentrowała się na wykazaniu wyższego poziomu szacowanego tonażu dostępnych zasobów węgla w zasobach ogółem.
Aktualizację szacunkowych zasobów sporządzono zgodnie z klasyfikacją JORC (Joint Ore Reserves Committee - Wydanie 2012). Obecnie wykazane zasoby węgla wynoszą 333 mln ton, a zasoby ogółem 722 mln ton. Dane te zostały oszacowane na podstawie informacji z 10 pokładów węgla, z których wydobycie jest uważane za ekonomicznie opłacalne oraz przy założeniu minimalnej grubości pokładu węgla wynoszącej 1m i odległości od formacji z okresu jury równej 100 m.
„Znaczący wzrost zasobów wykazanych węgla do 333 mln ton w kategorii wykazane odzwierciedla jakość i skalę naszego projektu na Lubelszczyźnie. Wierzymy, że przerodzi się on w światowej klasy kopalnię zapewniającą produkcję przez wiele lat. Istotny jest również fakt, że nasze testy potwierdziły obecność węgla półkoksującego w pokładzie 391, który jest najgrubszym i najlepszym pokładem w Zagłębiu Lubelskim. Aktualizacja szacunków opierała się na wykonanych przez nas odwiertach, jak również analizie oficjalnych danych historycznych. Dzięki temu urealniliśmy wielkość zasobów, dokonując podniesienia ich kategorii z zasobów przewidywanych na wykazane. To istotny element związany przygotowywaniem Wstępnego Studium Wykonalności projektu” – mówi Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining Limited.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.