Zgodnie z planami prace wiertnicze potrwają około 50 dni, a ich celem jest potwierdzenie występowania węglowodorów w krośnieńskich warstwach skalnych

Wcześniej (II połowa 2016 r.) na terenie projektu Karpaty wykonane zostało zdjęcie geochemiczne Pola OU. Dodatkowo na br. przeprowadzono akwizycję danych sejsmicznych Korzenna 2D. W oparciu o dane historyczne oraz nowo pozyskane informacje geologiczne wytypowano optymalną lokalizację prac wiertniczych – czytamy w komunikacie spółki Orlen.

Działania poszukiwawcze i wydobywcze Orlenu

Decyzja o rozszerzeniu działalności spółki o obszar centralnej części Karpat Zewnętrznych, została podjęta na drodze optymalizacji portfolio projektowego należącego do spółki. Liczymy, że otwór Pasieki-OU1 na nowo otworzy ten obszar Polski zarówno dla prac poszukiwawczych, jak i wydobywczych – powiedział Janusz Radomski, prezes zarządu ORLEN Upstream.

Przypominamy, że projekt Karpaty jest jednym z ośmiu przedsięwzięć projektowych, w które obecnie zaangażowany jest ORLEN Upstream na terenie kraju. Obejmuje on trzy koncesje, które położone są w obrębie bloków: 433 i 434 oraz 435, a także koncesję Skołyszyn. Działania na tym obszarze prowadzone są przez spółkę od 2015 r.