Zgazujący kocioł na drewno to obecnie jedna z najlepszych technologii grzewczych. Potwierdzi to każdy domownik, który prócz wygody i niższych kosztów ogrzewania za pomocą kotłów na drewno dba jednocześnie o środowisko. Jest to tym bardziej istotne teraz, gdy koszty węgla i energii elektrycznej rosną, a najnowsze badania ujawniają szkodliwe skutki spalania paliw kopalnych dla naszego środowiska. Szukając bezpiecznej i niedrogiej alternatywy dla kotłów na węgiel lub gaz, warto zwrócić uwagę na kotły na drewno.
Fot. mora.com.pl
Dbający znają negatywne określenia kojarzące się ze spalaniem paliw kopalnych. Są to m.in:
- efekt cieplarniany
- globalne ocieplenie.
Wraz ze wzrostem cen ropy naftowej, propanu i elektryczności ludzie szukają alternatywnych rozwiązań, które pozwolą im ograniczyć koszty za ogrzewanie. Spalanie drewna jest źródłem energii, które istnieje właściwie od czasu odkrycia ognia. Drewno martwych i zniszczonych drzew, np. wskutek chorób szkodników lub niszczącego wiatru, może zostać z powodzeniem zużyte do ogrzewania budynków. Dlaczego więc nie korzystać z tego w swoim domu?
Jednak zanim kupisz kocioł na drewno do swojego domu zwróć uwagę na to, by:
- posiadał możliwie jak największą komorę załadowczą,
- oferował wysoką wydajność – nie mniejszą niż 80%,
- pozwalał Ci na ekologiczne spalanie i bezpyłowe usuwanie popiołu,
- posiadał dla bezpieczeństwa pętlę chłodzącą przed przegrzaniem,
- dawał możliwość wygodnego usuwania popiołu,
- moc kotła była właściwie dopasowana do potrzeb budynku.
Kotły o takich zaletach znajdziesz na mora.com.pl – w dużym wyborze i atrakcyjnych cenach. Można tam także znaleźć liczne porady dotyczące odpowiedniej instalacji i regulacji kotła.
Dlaczego warto postawić na kotły na drewno?
Kotły tego rodzaju są skonstruowane do spalania drewna na zasadzie działania gazogeneratora z pomocą wentylatora wyciągowego, który odprowadza spaliny z kotła oraz doprowadza powietrze do kotła.
Zadbaj o środowisko
Odwrócone spalanie i ceramiczna komora spalania umożliwiają doskonałe spalanie przy minimalnej emisji zanieczyszczeń. Kotły na drewno spełniają najwyższe wymagania w stosunku do środowiska, zgodnie z europejską normą EN 303-5.
Łatwy montaż i konfiguracja
Temperatura wody wychodzącej z kotła powinna być stale utrzymywana w granicach 80–90°C. Zalecane jest instalowanie kotłów ze zbiornikami akumulacyjnymi. Kotły, które można znaleźć pod powyższym linkiem, są certyfikowane, testowane i chronione patentem – co świadczy o ich wysokiej jakości.
Reasumując – kotły na drewno to opłacalna inwestycja, która niesie ze sobą praktycznie same zalety – wystarczy porozmawiać z domownikami, którzy korzystają już z tej technologii, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.