Jak wyjaśniono w komunikacie, prace polegały na inspekcji stanu technicznego rurociągu z wykorzystaniem tłoków inteligentnych. Urządzenia te diagnozują stan magistrali bezpośrednio w jej wnętrzu. Jakich informacji poszukiwano? M.in. tych o zaistniałych pęknięciach bądź uszkodzeniach spowodowanych korozją

Jednym z największych wyzwań w opinii spółki było przygotowanie urządzeń inspekcyjnych do specyfiki infrastruktury rurociągowej. W proces przygotowania urządzeń do inspekcji zaangażowany był cały zespół CDRiA, zaznaczyła spółka. Obecnie specjaliści z grupy PERN zajmują się interpretacją zebranych danych.

PERN przypomniał, że kilka miesięcy temu zdecydował o połączeniu dwóch podmiotów serwisowych ze swej grupy kapitałowej: Naftoserwis CDRiA. Celem integracji obu podmiotów ma być porządkowanie aktywów w ramach grupy kapitałowej, by szybko i skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku.

CDRiA wniesie do nowego podmiotu kompetencje w zakresie badania stanu technicznego rurociągów, a w sytuacji, gdy zajdzie taka konieczność, w ich naprawie będą wykorzystywane kompetencje Naftoserwisu – wyjaśnił PERN.

Naftoserwis świadczy usługi serwisowe w obrębie baz paliw oraz zapewnia ciągłą sprawność techniczną i eksploatacyjną instalacji i urządzeń. Spółka ma 10 zakładów serwisowych na terenie całej Polski, Współpracuje także z największymi operatorami w branży paliwowej.

CDRiA to wysoko wyspecjalizowany podmiot zajmujący się m.in. diagnostyką rurociągów, głównie ropy naftowej, wykonujący tego typu usługi przy użyciu unikalnych urządzeń diagnostycznych, zaprojektowanych i skonstruowanych bezpośrednio w tej spółce.

PERN to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który zarządza tłoczeniem rurociągami i magazynowaniem w bazach zarówno ropy naftowej, jak i paliw płynnych. 

Przeczytaj także: PGNiG kupiło udziały w złożu gazu w Norwegii