W ciągu dwóch najbliższych lat gdańska rafineria Grupy Lotos rozbuduje swój park zbiorników. Wybudowanych zostanie łącznie 11 zbiorników. Koszty inwestycji szacuje się na 60 mln euro - poinformowała spółka. Inwestycja jest częścią Programu 10+.
Grupa Lotos planuje rozpoczęcie prac w pierwszym kwartale przyszłego roku, a ich zakończenie w drugiej połowie 2009 r. Plan zakłada budowę łącznie 11 zbiorników. Są to między innymi 4 zbiorniki (każdy po 20 tys. m. sześc. pojemności) izolowane termicznie, w których będzie przechowywać się produkty ciężkie z instalacji CDU/VDU i ROSE. Nowe magazyny powstaną w miejscu zbiornika o obj. 32 tys. m. sześc., który zostanie zdemontowany.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Powiązane