Rząd Boliwii chce renacjonalizować cztery spółki zajmujące się wydobyciem i transportem gazu ziemnego, zapowiedział Carlos Villegas, minister ds. surowców węglowodorowych - podał Puls Biznesu.
Spółki, które chce przejąć państwo, należą obecnie do firm z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Peru.- W przyszłym roku sprywatyzowane spółki wrócą pod kontrolę państwa – zapowiedział Villegas. Zaznaczył, że państwo chce osiągnąć 51 proc. kapitału w każdej ze spółek.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Powiązane