Obecnie wyposażenie firmy w niezbędne maszyny nie wymaga już organizowania ogromnych środków finansowych na taką inwestycję, ponieważ przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości rozłożenia płatności w czasie. Leasing maszyn to rozwiązanie, które wiąże się z mniejszym obciążeniem finansowym dla firmy. Z tego powodu jest chętnie wybierane nie tylko przez przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku dopiero od niedawna, ale również duże firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Nowoczesne maszyny i urządzenia dla Twojej firmy

Dostępne na rynku nowoczesne maszyny mogą w istotny sposób wpływać na wydajność procesów firmowych. Decydując się na ich kupno lub leasing, możemy liczyć na szybki zwrot takiej inwestycji. Posiadanie odpowiednich urządzeń może nie tylko zwiększyć produkcję, przyspieszyć pewne procesy czy pomóc nam wyprzedzić konkurencję, ale również umożliwiać obsługę szerszego grona klientów. Szczególnie istotne jest, by nowoczesne urządzenia posiadały firmy działające w branży produkcyjnej, ale również budowlanej, automotive, gastronomicznej, spożywczej, rolniczej, a także meblarskiej.

Na czym polega leasing?

Leasing to sposób finansowania, w ramach którego firma leasingowa oddaje do użytkowania leasingobiorcy konkretny przedmiot, w tym przypadku maszynę. Firma, która decyduje się na leasing w zamian za możliwość korzystania z takiego urządzenia, musi spłacać comiesięczne raty. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, leasingobiorca może wykupić taki przedmiot na własność.

Zaletą leasingu jest też uproszczona procedura i minimum formalności, a także możliwość sfinansowania nie tylko nowych, ale także używanych urządzeń. Z leasingu maszyn może skorzystać niemal każda firma, a oferta przeznaczona jest również dla dość nowych przedsiębiorstw. Co istotne, może obejmować też maszyny i urządzenia z zagranicy. Jest to możliwe w ramach procedury WNT, czyli wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru.

Jakie maszyny można leasingować?

Oferta maszyn, które można leasingować, jest niezwykle szeroka. Często finansowane są w ten sposób różnego rodzaju maszyny do obróbki drewna i metalu. Zalicza się do nich tokarki, frezarki, wiertarki, piły, autoklawy czy linie do lakierowania drewna, piece i roboty spawalnicze. Z leasingu maszyn chętnie korzystają również firmy działające w branży gastronomicznej. Poza tym przedsiębiorcy mogą korzystać z leasingu maszyn budowlanych, a także nieprzemysłowych, a więc parkometrów, wykrywaczy metali, kas fiskalnych, wag czy nawet tablic reklamowych. W leasingu dostępne są także maszyny poligraficzne. Oferta finansowanych przedmiotów jest więc niezwykle zróżnicowana i przeznaczona dla firm, które działają niemal w każdym sektorze.

Podsumowanie

Oferta leasingu maszyn skierowana jest do firm działających w różnych branżach – od spożywczej, przez budowlaną, aż po produkcyjną – które spełnią określone przez firmę leasingową wymagania. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy przeznaczać ogromnych funduszy na zakup za gotówkę nowoczesnych maszyn i urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy, a także zwiększania jej konkurencyjności.