Zarząd Grupy Azoty Puławy złożył Zakładowym Organizacjom Związkowym (ZOZ) oświadczenie o zamiarze wypowiedzenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP). Wcześniej prowadzono negocjacje, podczas których nie wypracowano wspólnego stanowiska. Wcześniej porozumienia w sprawie zawieszenia wybranych kosztochłonnych postanowień ZUZP zostały podpisane w Grupie Azoty, Grupie Azoty Police oraz Grupie Azoty Kędzierzyn.
Azoty Puławy. Fot. Grupa Azoty Puławy
ZUZP będzie rozwiązany z upływem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Grupa ma do tego prawo po przeprowadzeniu z ZOZ negocjacji określonej w układzie.
Podczas ostatnich dwóch miesięcy staraliśmy się wypracować wspólne stanowisko w zakresie ZUZP z organizacjami związkowymi. Mamy na uwadze, że porozumienia takie zostały podpisane w Tarnowie, Policach i Kędzierzynie-Koźlu, gdzie związki wykazały się pełnym zrozumieniem co do sytuacji finansowej, w której obecny zarząd Grupy Azoty zastał spółkę. We wszystkich działaniach i podejmowanych decyzjach, łącznie z negocjacjami dotyczącymi ZUZP, musimy brać pod uwagę harmonogram realizowany w ramach rozmów z bankami. Naszym priorytetem jest osiągnięcie długoterminowego porozumienia z instytucjami finansowymi i stabilizacja sytuacji finansowej. Do realizacji tego celu, oprócz działań biznesowych, niezbędna jest optymalizacja kosztów, w tym z obszaru wynagrodzeń w ramach Grupy Kapitałowej – mówi wiceprezes Grupy Azoty i prezes Grupy Azoty Puławy Hubert Kamola.
Optymalizacja kosztów najpierw objęła zarządu i kadrę menedżerską. Zmniejszono liczbę komórek organizacyjnych, stanowisk dyrektorskich i koszty wynagrodzeń. Zredukowano także liczbę członków organów nadzorczych i zarządczych w spółkach, uzyskując konkretne efekty finansowe.
Przeczytaj także: Koniec spółki Rafako Engineering. Złożono wniosek o ogłoszenie upadłości
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.