• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Hale magazynowe w Łodzi i okolicach na wynajem – standard i koszty za mkw w obiektach klasy A i B

Opublikowano: 28-02-2025 Źródło: źródło zewnętrzne

Rozważasz wynajem hali magazynowej w Łodzi lub okolicach? Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z różnicą między poszczególnymi klasami obiektów oraz z obowiązującymi stawkami. Jak wygląda sytuacja na łódzkim rynku? Oto najważniejsze informacje.


Hala magazynowa na wynajem Łódź. Fot. Shutterstock Hala magazynowa na wynajem Łódź. Fot. Shutterstock

Wynajem hal magazynowych w Łodzi – specyfika rynku

Łódź to jedna z najlepiej położonych strategicznie miejscowości w Polsce. Lokalizacja w centrum kraju stanowi świetny punkt wyjścia dla wszelkich działań logistyki – łatwo stąd dotrzeć do niemal każdego zakątka kraju, a stosunkowa bliskość stolicy pomaga prowadzić biznes również na skalę międzynarodową.

A jakie hale magazynowe i produkcyjne w Łodzi są dostępne? – Nasze miasto oferuje szeroką gamę obiektów, zarówno klasy A, w nowoczesnych centrach logistycznych położonych głównie na obrzeżach Łodzi, jak i klasy B, usytuowanych m.in. na Polesiu, Widzewie czy w dzielnicy Łódź Górna. – wyjaśnia Jakub Paradecki z agencji doradców Horyzont Nieruchomości, która specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych w Łodzi. - Te drugie są często mniejsze, ulokowane w postindustrialnych budynkach. Drzemie w nich ogromny potencjał m.in. dla mniejszych biznesów. To tu powstają magazyny e-commerce gwarantujące szybką dostawę lokalną czy niewielkie zakłady wytwórcze. Takie obiekty mają zazwyczaj bardzo dobrą lokalizację, z łatwym dojazdem komunikacją miejską i świetną infrastrukturą dookoła – dodaje.

Jak zatem widać, w Łodzi czeka szeroki wybór opcji – znajdziesz oferty hal magazynowych na wynajem, które są odpowiednie zarówno dla dużych inwestorów, jak i mniejszych start-upów.

Hale magazynowe na wynajem w Łodzi. Fot. Shutterstock Hale magazynowe na wynajem w Łodzi. Fot. Shutterstock

Łódź to miasto fabryczne z wielowiekowymi tradycjami. Dziś dawne, postindustrialne budynki zyskują drugie życie, zarówno jako magazyny oraz hale produkcyjne, jak i loftowe biurowce oraz przestrzenie komercyjne.

Jakie są koszty wynajmu hal magazynowych w Łodzi?

Gdy chodzi o stawki, hale magazynowe w Łodzi, bez względu na klasę, są z pewnością wyraźnie tańsze niż podobne powierzchnie w Warszawie i okolicach. Różnice mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

Gdy jednak chodzi o konkretne stawki, trzeba pamiętać, że koszty najmu są uzależnione od bardzo wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko standard obiektu (choć te klasy A są najczęściej nieco droższe), ale także:

  • wielkość wynajmowanej powierzchni – im większa hala produkcyjna czy magazynowa jest potrzebna, tym wyraźniej spada stawka za mkw;
  • lokalizacja obiektu – te z dobrym dojazdem do arterii komunikacyjnych, do których można dotrzeć bez stania w korkach, mogą być kosztowniejsze niż usytuowane bliżej centrum Łodzi;
  • wyposażenie hali oraz przynależna do niej infrastruktura – dodatkowe koszty pociągnie za sobą choćby obecność zaplecza biurowo-socjalnego.

- Niewielką halę magazynową czy produkcyjną na Teofilowie można wynająć nawet za około 20 zł/m2 powierzchni netto, a stawki czynszu najmu w magazynach klasy A rozpoczynają się nawet od 4 euro/m2. Do tego trzeba jednak dodać opłatę administracyjną naliczaną zazwyczaj oddzielnie. Inne stawki będą też obowiązywać za najem powierzchni biurowej w hali – wyjaśnia Jakub Paradecki.

Przeliczając koszty wynajmu hali magazynowej czy produkcyjnej w Łodzi, warto też wziąć pod uwagę prognozowane wydatki na media – np. prąd czy wodę. Opłaty eksploatacyjne zazwyczaj znacznie podnoszą koszty operacyjne i trzeba mieć tego świadomość.

Co zatem zrobić, aby uzyskać jak najkorzystniejszą ofertę wynajmu hali produkcyjnej w Łodzi lub magazynu w tym mieście? Wielu przedsiębiorców korzysta ze wsparcia lokalnych biur nieruchomości komercyjnych. Często mają one dostęp do ofert nieopublikowanych na największych portalach ogłoszeniowych. Ponadto pomagają one dobrać powierzchnię do realnych potrzeb biznesowych danej firmy – wybranie miejsca, które rzeczywiście się w nie wpisuje, pozwala sporo zaoszczędzić.

Jak zatem widać, Łódź może być dobrym miejscem na prowadzenie biznesu. Przyjrzyj się więc bliżej temu rynkowi, porównaj stawki i podejmij świadomą decyzję.

    Foto, video, animacje 3D, VR

    Twój partner w multimediach.

    Sprawdź naszą ofertę!